Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.
 
 WAŻNY KOMUNIKAT!

WARSZTATY SZKOLNE

Zakład Protor Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa zatrudnia pracowników młodocianych w warsztatach szkolnych w celu pozyskiwania kadr dla potrzeb naszego zakładu pracy. Warsztaty szkoleniowe w obecnej formie są utrzymywane przez kolejnych pracodawców nieprzerwanie od roku 1988, co zaowocowało bardzo dobrą współpracą ze szkołami Pyskowic i Gliwic.

Wspólnie ze szkołami w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego organizowane są za bezpłatnie kursy dla spawaczy metodą MAG, MIG, TIG elektrodą otuloną, spawanie gazowe oraz kursy operatorów wózków jezdniowych.

Obecnie kształcimy w zawodach elektromechanik, ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń w następujących szkołach:
- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektronicznych, ul Toszecka 25B Gliwice
- Zespół Szkół im Marii Konopnickie, ul Kard S Wyszyńskiego 37 Pyskowice
Absolwenci naszych warsztatów osiągają bardzo dobre wyniki z części praktycznej egzaminów zawodowych. Potwierdzeniem tego jest zapraszanie naszych warsztatów do udziału w konkursach takich jak np. „Najsprawniejszy w zawodzie”, województwa śląskiego, w którym nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w roku 2008. W 2014 roku II miejsce już w firmie Protor S.A. (obecnie PROTOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.) Osiągane wyniki są dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze instruktorskiej, jak i bardzo dobrym warunkom szkoleniowym stworzonymi stanowiskami szkoleniowymi przez zarząd spółki Protor.

Zachęcamy absolwentów gimnazjów do odbywania praktyk w naszym zakładzie.
 
Prace na rzecz zakładu wykonywane w ramach nauki zawodu:
- prace na dziale obróbki skrawaniem (dorabianie części do napraw wagonów)
- wykonywanie części do wagonów na warsztacie ślusarskim
- praca na spawalni szkolnej (montaż części do napraw wagonów)
- prace na oddziałach produkcyjnych w ramach nauki zawodu
- naprawy sprzętu elektromechanicznego.