Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce.
 
 WAŻNY KOMUNIKAT!

Nasza Historia

 

Firma PROTOR S.A. powstała w 2013 roku na bazie Zakładu Napraw i Budowy Wagonów w Pyskowicach- Dzierżnie, którego korzenie sięgają początku XX wieku, kiedy to stanowił on część Koncernu Ballestrem. Dynamiczny rozwój firmy, bazujący na tradycjach oraz doświadczeniu załogi, zaowocował w 2014 roku rozszerzeniem działalności o utrzymanie pojazdów kolejowych z napędem spalinowym oraz elektrycznym w Zakładzie Napraw Lokomotyw i Wagonów w Dąbrowie Górniczej. Pierwotnie obydwa zakłady były częścią Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego Holding S.A. w Zabrzu. Następnie w 2010 roku weszły w struktury przedsiębiorstwa DB Schenker Rail Polska S.A. od którego to w 2013 roku odkupiono zorganizowaną część przedsiębiorstwa- Zakład Napraw i Budowy Wagonów w Pyskowicach, a w 2014 roku Zakład Napraw Lokomotyw i Wagonów w Dąbrowie Górniczej.

W  2014 roku Spółka zakupiła tabor kolejowy, który po przeprowadzeniu kompleksowych prac utrzymaniowych przywrócony został do eksploatacji, poszerzając swoją ofertę o dzierżawę wagonów. Obecnie Spółka PROTOR zarządza flotą kilkuset wagonów towarowych do przewozu węgla i materiałów sypkich. 1 września 2016 roku nastąpiło przekształcenie Spółki PROTOR Spółka Akcyjna w Spółkę PROTOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.


3